Haber Detayı
03 Ocak 2019 - Perşembe 17:15
 
SOKAK HAYVANLARINA HER GÜN 4,5 TON YEMEK
Beylikdüzü Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, yiyecek sıkıntısı içindeki sokak hayvanları için belirlenen 35 noktaya her gün 4,5 ton yemek bırakıyor. Yemekler, Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ndeki dev kazanlarda hazırlanıyor. Bağışçılardan sağlanan et ve kemiler merkezin bahçesindeki mutfakta pişirilerek fırınlardan toplanan bayat ekmeklerle karıştırılıyor.
YAŞAM Haberi
SOKAK HAYVANLARINA HER GÜN 4,5 TON YEMEK

Beylikdüzü Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, yiyecek sıkıntısı içindeki sokak hayvanlarına her gün 4,5 ton yemek dağıtıyor. Yemekler, Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ndeki dev kazanlarda hazırlanıyor.

PİŞEN  ET VE KEMİKLER EKMEKLE KARIŞTIRILIYOR

Fırınlardan bayat ekmek, bağışçı firmalardan da kemik ve etler toplanarak Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’ne getiriliyor. Merkezin bahçesindeki mutfakta et ve kemikler pişirildikten sonra, ekmekle karıştırılıyor. Kutulara doldurulan sıcak yemekler, Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerince daha öncesinde belirlenen sokak hayvanlarının yoğun olduğu bölgelere bırakılıyor.

YEMEKLER BELİRLENEN 35 NOKTAYA BIRAKILIYOR

Sokak hayvanlarının kış aylarında yiyecek bulmakta çok zorlandıklarını belirten Veteriner İşleri Müdürü Ertuğrul Tuncel, çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi: “Özellikle kış aylarında sokakta yaşam mücadelesi veren hayvanların düzenli olarak beslenmesi büyük önem taşıyor. Gönüllü vatandaşlarımızla koordineli çalışarak ilçe genelinde belirlediğimiz 35 noktada sokak hayvanları için yemek dağıtımı yaparak onların aç kalmalarını önlüyoruz.”

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı