Haber Detayı
23 Ocak 2019 - Çarşamba 14:30 Bu haber 4653 kez okundu
 
TEPECİK’TEN BÜYÜKÇEKMECE’YE SEVGİ ELİ
Büyükçekmece Belediyesi ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği işbirliğiyle kurulan ve Tepecik Mahallesi’nde faaliyet gösteren “Sevgi Eli Market”, muhtaç durumdaki binlerce insanın ihtiyacını karşılıyor. Sosyal incelemeler sonucu belirlenen kişiler, kendilerine verilen Sevgi Eli Kart’ın limiti miktarınca markette bulunan gıda, tekstil ürünleri, temizlik malzemesi, zücaciyeye ve kırtasiye gibi temel ihtiyaç maddelerinden eksik olanları evine götürebiliyor.
EKONOMİ Haberi
TEPECİK’TEN BÜYÜKÇEKMECE’YE SEVGİ ELİ

Büyükçekmece Belediyesi ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği işbirliğiyle kurulan “Sevgi Eli Market”, hayırsever vatandaşların da desteğiyle muhtaç durumdaki binlerce insanın ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. Her ayın belirli gün ve saatlerinde buradan alışveriş yapanlara ücretsiz ulaşım hizmeti de sağlanıyor.

Sosyal incelemeler sonucu belirlenen kişiler, kendilerine tahsis edilen Sevgi Eli Kart’ın limiti miktarınca markette bulunan gıda, tekstil ürünleri, temizlik malzemesi, zücaciyeye ve kırtasiye gibi temel ihtiyaç maddelerinden eksik olanları evlerine götürebiliyor.

“MUHTAÇLARA YARDIM, İBADETTİR”

 “Ekonomik şartların gittikçe zorlaştığı bu günlerde yardıma muhtaç ailelerimize yardım eli uzatmak ibadettir. ” diyen Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Tepecik Mahallesi’nde faaliyet gösteren Sevgi Eli Market sayesinde binlerce ailenin gıda, giysi ve kişisel ihtiyaçlarını karşılayabildiğini söyledi. Sevginin paylaştıkça çoğaldığını vurgulayan Akgün, “Ne kadar duyarlı olursak o kadar insanı mutlu ederiz.” dedi.

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı