Haber Detayı
09 Şubat 2019 - Cumartesi 15:41
 
TOPRAK'TAN, DSP ADAYLIĞINA YALANLAMA
Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli, son günlerde ortaya atılan DSP'den aday olacağı yönündeki iddiaları, CHP özgeçmişiyle yanıtlayarak yalanladı.
SİYASET Haberi
TOPRAK'TAN, DSP ADAYLIĞINA YALANLAMA

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli, aday gösterilmemesi ve partisinin İstanbul'da kadın aday gösterme konusundaki eksiklikten rahatsız olduğu ve bu yüzden DSP'ye geçerek yeniden Avcılar belediye başkan adayı olacağı yönündeki iddiaları, facebook hesabından yayınladığı bir ileti ile yalanladı. 

 

Benli'nin açıklaması, şöyle:

 

"Değerli kamuoyuna;

 

 

Bugüne kadar hakkımda basında yer alan haberlere cevap bile vermeye gerek duymadım. Partimi merkeze koyan tavrımdan ötürü partimi tartışmadım ve tartıştırmadım. Ancak partililiğim söz konusu olunca kamuoyuna açıklama yapma gereği duydum;

 

SİYASİ ÖZGEÇMİŞİM:

 

1992 - 2006 CHP Avcılar İlçe Gönüllüsü
2006 - 2007 Ekim CHP Bahçeşehir Belde (Avcılar’a komşu) Yönetim Kurulu Üyeliği ve Belde Sekreterliği
2007 Ekim - 2010 Ocak CHP Büyükçekmece İlçesi (Avcılar’a komşu) Yönetim Kurulu Üyeliği
2010 Ocak - 2012 Mart CHP Esenyurt İlçesi (Avcılar’a komşu) Yönetim Kurulu Üyeliği ve Seçim Organizasyon ve Koordinasyonundan Sorumlu Başkan Yardımcılığı
2012 Temmuz - 2014 Mart CHP İstanbul İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği, Sağlıktan Sorumlu Başkan Yardımcılığı
Mart 2014 Yerel Seçiminde CHP Avcılar Adayılığı ve Avcılar Belediye Başkanlığı

 

Canım kadar sevdiğim Avcılar Halkı’na Belediye Başkanı olarak hizmet vermemi sağlayan, mensubiyetinden onur ve gurur duyduğum, göğsümü gere gere ‘PARTİM’ dediğim, kuruluşun ve kurtuluşun partisi Cumhuriyet Halk Partisi’ne birkez daha iyi ki varsın diyor, tüm yoldaşlarımla birlikte daha güzel bir Türkiye ümidiyle Mart’ın sonu bahardır diyorum.

 

Hep birlikte daima ileriye..

 

Dr. Handan Toprak Benli
Avcılar Belediye Başkanı"

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı