Haber Detayı
03 Ekim 2020 - Cumartesi 11:35 Bu haber 2509 kez okundu
 
TÜRKİYE’DE 50 BİN KİŞİYE ÜCRETSİZ ONLİNE EĞİTİM
Tüm Türkiye’yi kapsayacak bir eğitim hareketi başlatan Beylikdüzü Beldiyesi eğitime 10 milyon dolarlık destek sağlayacak. Dünyanın önde gelen eğitim platformlarından Coursera’nın ilk kez bir belediye ile ortak bir çalışma yürüttüğünü belirten Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Bu iş birliği sayesinde, dünyanın en saygın üniversiteleri ve şirketlerinin verdiği 3800 farklı programa ülkemizden tam 50 bin kişinin ücretsiz erişimini sağlayacak, eğitime 10 milyon dolarlık katkı yapacak olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi.
EĞİTİM Haberi
TÜRKİYE’DE 50 BİN KİŞİYE ÜCRETSİZ ONLİNE EĞİTİM

Türkiye’yi kapsayacak bir eğitim hareketi başlatan Beylikdüzü Beldiyesi, ‘Online Eğitim Projesi’yle eğitime 10 milyon dolarlık destek sağlayacak. 2012 yılında yeni nesil eğitim anlayışıyla başlattığı eğitimde reform hareketiyle, dünyanın önde gelen eğitim platformlarından olan Coursera, ilk kez bir belediye ile ortak proje gerçekleştiriyor. Türkiye’de ilk defa bir belediye olarak Beylikdüzü Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Online Eğitim Projesiyle’ farklı alanlarda sunacağı 3800 kurs imkanı ile 50 bin kişinin online eğitim almasını sağlayacak.

COVID-19 pandemisiyle uzaktan eğitimin önemini daha iyi anladığımız bu süreçte Beylikdüzü Belediye ve Coursera iş birliğiyle hayata geçirilen Online Eğitim Projesi, nitelikli ve yenilikçi eğitim metotlarıyla katılımcıların kişisel gelişimine ve kariyer planlamasına büyük katkı sağlamayı hedefliyor.

“TÜM TÜRKİYE’Yİ KAPSAYAN UZAKTAN EĞİTİM HAREKETİ BAŞLATIYORUZ”

Coursera ile yapılan Online Eğitim Projesi hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulunan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık başlattıkları eğitime destek projesini şöyla özetledi: “Salgın tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi de oldukça etkiledi. Kayıtlı oldukları okullarında eğitim alma şansını kaybeden gençlerimiz bu durumdan fazlasıyla etkilendi. Bazı sektörler neredeyse durma noktasına gelirken bir yandan da ‘yeni normalle’ uyumlu iş ve meslek dalları ortaya çıktı. Bu nedenle Beylikdüzü Belediyesi olarak, bu salgın dönemini eğitim fırsatına çeviriyor, ilçemizin sınırlarını aşarak tüm Türkiye’yi kapsayan uzaktan eğitim hareketi başlatıyoruz”

50 BİN KİŞİYE ÜCRETSİZ 3800 KURS

Dünyanın önde gelen online eğitim platformu Coursera’nın ilk kez bir belediye ile iş birliği yaptığını belirten Çalık sözlerine şöyle devam etti: “Bu iş birliği sayesinde, dünyanın en saygın üniversiteleri ve şirketlerinin verdiği 3800 farklı programa ülkemizden tam 50 bin kişinin ücretsiz erişimini sağlayacak, eğitime 10 milyon dolarlık katkı yapacak olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”

“SEKTÖRE NİTELİKLİ İNSAN KAZANDIRMIŞ OLACAĞIZ”

Bu eğitim projesiyle sektöre nitelikli insan kazandırma hedeflerinin olduğu belirten Başkan Çalık, “Öğrenciler kendi bölümleriyle ilgili, çalışanlar ise mesleklerine veya ilgi duydukları alanlara dair online eğitim alabilecekler. Program sonunda verilen sertifikaları ve özgeçmişleri dünyadaki 2400 firmayla paylaşıp birçok sektöre nitelikli insan kazandırmış olacağız. Bu salgın dönemi, çevrimiçi eğitimin önemini bir kez daha gözler önüne serdi. Meslek sahibi olmak veya becerilerini geliştirmek isteyenlere nitelikli eğitim imkanı sağlayacak olmaktan dolayı çok mutluyuz.” dedi.
 

PROJESİ’NDE YER ALACAK  EĞİTİMLER

Dünyanın önde gelen üniversiteleri ve iş sektörüne yön veren şirketlerin vereceği eğitim programında; tasarım, yazılım, pazarlama, kişisel gelişim, bilgisayar bilimi, bilgi teknolojisi, kişisel gelişim, veri bilimi, işletme ve müzik gibi birbirinden farklı 3800 kurs verilecek.

Beylikdüzü Belediye ve Coursera’nın hayata geçirdiği projeye başvurmak için şu formu doldurabilirsiniz. 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı