Haber Detayı
11 Aralık 2020 - Cuma 16:08 Bu haber 3427 kez okundu
 
ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN EĞİTİM HAMLESİ: “bilgiocakta.com”
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’ndan tüm vatandaşların bilgi ve eğitime kavuşabilmesi için büyük hamle… Dijital alanda vatandaşların hizmetine sunulan ‘Eğitim Ocakta’ uygulaması ile gençler lise, üniversite, ALES, KPSS sınavlarına hazırlanabilecek. Yetişkinler ve çocuklar ise hazırlanan birbirinden farklı içeriklerle istedikleri bilgiye anında ulaşabilecekler.
EĞİTİM Haberi
ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN EĞİTİM HAMLESİ:  “bilgiocakta.com”

Pandemi ile birlikte önemi daha da artan dijital eğitime yönelik hamlelere bir yenisi daha eklendi. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi tarafından hazırlanan Bilgi Ocakta Uygulaması, öğrenciler ve tüm vatandaşların hizmetine sunuldu. Eğitim ve Eğlence başlıklı iki ana modülden oluşan ‘Bilgi Ocakta’ uygulaması; öğreten, eğlendiren, düşündüren ve geliştiren içerikleriyle Türk gençliğinin kişisel ve akademik gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyor.

UYGULAMA HER YAŞ GRUBUNA HİTAP EDİYOR

Eğitim modülünde Liseye Hazırlık, Üniversiteye Hazırlık, KPSS, ALES başlıkları yer alırken Eğlence modülünde ise 9 farklı başlıktan oluşan “Genel Kültür, Tarih, Coğrafya, Kültür – Sanat, Müzik, Spor, Edebiyat, Sinema, Dergiler” içerikleri bulunuyor. Uygulama sadece eğitim çağındaki gençler için değil aynı zamanda yetişkinler ve çocuklar için hazırlanan özel içeriklerle çok geniş bir kitleye hitap ediyor.

BİR DERSHANEDEN ÇOK FAZLASI

Hazırlanan kaliteli içeriklerle dikkat çeken ‘Eğitim Ocakta Uygulaması’ ile genel kültüre yönelik içeriklerin dışında, eğitim ve profesyonel yaşantının olmazsa olmaz aşamaları da en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş. Uygulama ile normal şartlarda bir eğitim kurumundan alınabilecek eğitimleri; Liseye Hazırlık, Üniversiteye Hazırlık, KPSS ve ALES sınavlarına yönelik içeriklerle vatandaşların bilgisayar ve cep telefonlarına taşıyor. Eğitim Ocakta, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Gelecek Sizsiniz, Siz Geleceksiniz” sözü doğrultusunda, gençlerin ve vatandaşların bilgi ve eğitime erişebilmesi hedefiyle, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’ın öncülüğünde hazırlandı.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı