Haber Detayı
09 Mart 2019 - Cumartesi 15:33
 
UYSAL: “KADINLAR OLMAZSA DÜNYA YOK OLUR”
İslam inancının kadınların hak ve hukuklarının korunması gerektirdiğini ve cenneti annelerin ayakları altına serdiğini vurgulayan Mevlüt Uysal, İnancımız böyle emretmesine rağmen kadınların haklarını gasp edenler oldu. İnşallah bu olumsuz durumlar düzelecek, düzeltmek için de hep beraber mücadele edeceğiz.” dedi.
YAŞAM Haberi
UYSAL: “KADINLAR OLMAZSA DÜNYA YOK OLUR”

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal, İBB’nin sosyal yardım sağladığı kadınlarla bir araya geldiği toplantıda “Kadınlar olmazsa dünya yok olur. Çünkü kadınlar anne, aile reisi ve ailenin temelidir.” dedi.

İBB’nin Avcılar’daki Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen programa İBB Genel Sekreter Yardımcısı Nihat Macit, Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Hatice Gülgönül, AK Parti Avcılar Belediye Başkan Adayı İbrahim Ulusoy da katıldı.

“KADINLARIN HAKLARI İÇİN HER BERABER MÜCADELE EDECEĞİZ”

İslam inancının kadınların hak ve hukuklarının korunmasını gerektirdiğini ve cenneti annelerin ayakları altına serdiğini belirten Mevlüt Uysal, “İnancımız böyle emretmesine rağmen kadınların haklarını gasp edenler oldu. İnşallah bu olumsuz durumlar düzelecek, düzeltmek için de hep beraber mücadele edeceğiz.” diye konuştu.


Uysal ve eşi Hatice Uysal etkinlikte bütün misafirlerle ayrı ayrı ilgilendi. Uysal’ın elini öptüğü 95 yaşındaki Ayşe Baydilli “Allah AK Parti’ye uzun ömür versin.” Temennisinde bulundu.

Uysal ve eşi daha sonra da Büyükçekmece’ye geçerek İSMEK’teki kadın eğitmenler ve kursiyerlerin Kadınlar Günü’nü kutladı.  Uysal burada şunları söyledi: “Büyükçekmece’de gittiğim her yerde benden İSMEK’in her mahalleye açılmasını istiyorlar. İnşallah görev bize verildiğinde Büyükçekmece’nin çeşitli noktalarına İSMEK şubelerini açacağız.”

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı