Haber Detayı
05 Ekim 2020 - Pazartesi 17:36 Bu haber 3528 kez okundu
 
ÜZERİMİZE BÜYÜK OYUN OYNANIYOR
Büyükçekmece ilçesinde 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde 18 sahipsiz hayvanın zehirlenerek öldürülmesine sert tepki gösteren Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün; “Bu ahlaksızlığı yapanlar kimlerse onları insanlık dışı yaratıklar olarak niteliyorum ve onları kınıyorum” dedi
GÜNCEL Haberi
ÜZERİMİZE BÜYÜK OYUN OYNANIYOR

Büyükçekmece’nin Karaağaç köyü mevkiinde 17 köpek ve 1 tilki, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından zehirli yiyecek vermek suretiyle katledildi.

HAYVAN HAKLARI GÜNÜ ARİFESİNDE 18 HAYVAN ZEHİRLENDİ

18 sahipsiz hayvanın zehirlenerek öldürülmesinin ardından açıklama yapan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün tepkilerini şu sözlerle ifade etti: “Karaağaç bölgesindeki sokak hayvanları bakım istasyonumuzda yaklaşık 40 sahipsiz köpeğe bakıyoruz. Belediye ekiplerimiz tarafından sabah akşam yemekleri götürülür. Hiç kimseyi rahatsız etmeyecek bir yerde açık alandalar. Cumartesi gecesi yirmiye yakın köpeği orada zehirleyerek öldürdüler. Bunun planlı bir iş olduğunu düşünüyorum. Hatta belediyemizin üzerinde oynanan bir oyun olduğunu da düşünüyorum. Çünkü Hayvan Hakları Günü arifesinde bu olayın yaşanması manidar.

“ONLARI İNSANLIK DIŞI YARATIKLAR OLARAK NİTELİYORUM”

“1994’ten beri Türkiye çapında en üst düzeyde sokak hayvanlarına hizmet eden belediyeyiz. Bu hizmeti severek veren, bütün imkanlarımızı zorlayarak 4 bine yakın köpeğimize bugüne kadar baktık ve bakıyoruz. Kısırlaştırıyoruz, doğaya bırakıyoruz, bakıma muhtaç olanlara en iyi şekilde bakıyoruz. Aşçısı, yemek taşıyıcısı, temizlikçisi ve veterinerleri var. Dikkatinizi çekerim bizim belediyemizde ise sadece 1 doktorumuz var. Bu ahlaksızlığı yapanlar kimlerse onları insanlık dışı yaratıklar olarak niteliyorum ve onları kınıyorum. Allah bildiği gibi yapsın ama eninde sonunda polis teşkilatı ve yetkililer onları ortaya çıkartacaktır ve hak ettikleri cezayı alacaktır. Bu konuda gören bilen halkımızdan yardım bekliyoruz. Son derece üzüldüğümü ifade etmek isterim.”

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı