Haber Detayı
13 Nisan 2019 - Cumartesi 15:06
 
YOK BÖYLE BİR KALABALIK!
Beylikdüzü Belediye Başkanlığı görevini Mehmet Murat Çalık’a devreden Ekrem İmamoğlu, belediye binası önünde toplanan şimdiye kadar ilçede görülmemiş büyüklükteki kalabalığa seslendi. “Beylikdüzü’nün güler yüzü hiç eksilmesin. Benim güler yüzümü lütfen hafızanızdan çıkarmayın.” ifadeleriyle ilçe halkından helallik isteyen İmamoğlu, “Toplumun vicdanı bu kararı vermiştir. Elindeki yetkileri adaletten ve vicdandan uzak olarak kullananlara sesleniyorum. Bu milletin demokrasi ve sandığa olan inancına zarar vermeyin. Kararınızı verin işimize bakalım. Normalleşelim.” diye konuştu.
SİYASET Haberi
YOK BÖYLE BİR KALABALIK!

Henüz kesinleşmeyen Yüksek Seçim Kurulu (YSK) verilerine göre İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçimlerinde önde olan CHP Adayı Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü Belediye Başkanlığı görevini Mehmet Murat Çalık’a devretti.

Devir teslim törenin akabinde belediye binası önünde toplanan şimdiye kadar ilçede görülmemiş büyüklükteki kalabalığa seslenen Ekrem İmamoğlu, “Bugün Beylikdüzü’nde başka bir başlangıca imza atıyoruz. Yol yürüdüğüm güzel insan Mehmet Murat Çalık’a görevi teslim ettim. Hayırlı uğurlu olsun. Başarılar diliyorum. Allah utandırmasın.” dedi.

“BİR GÖREVİ DEVRETMEK DE ASALETTİR”

Birilerinin sanki mali mülküymüş gibi makamları devretmekten çekindiklerini belirten İmamoğlu, şunları söyledi: “Görevi devretmek bir sorumluluktur, vazifedir. İçte hafif bir burukluk olabilir, seçimi kaybetmiştir ya da başka bir göreve gidecektir. Bir görevi devretmek de asalettir. Devrederken içim o kadar rahat ve coşkulu ki, herhalde bir insan görev devrederken bu kadar mutlu olabilir.”

“MİLLETİN DEMOKRASİ VE SANDIĞA İNANCINA ZARAR VERMEYİN”

Beylikdüzü’nde tek bir gün siyasi ayrımcılık yapmadan ve herkese eşit bakarak çaba ortaya koyduklarını ifade eden İmamoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Eksiğimiz ve hatamız olabilir ama hiç kimseyi birbiriden ayırt etmeden hizmet üretmeye çalıştık. Saraçhane’de de 16 milyon insana hizmet etmeye başlayacağız. Kuşkunuz olmasın. Bu seçim, vatandaşın vicdanında ahlakıyla birlikte ölçerek ve adalet duygularıyla çok net bir şekilde bize teslim edilmiştir. Başkalarının koltuk sevdasını ben çözemem. Malını mülkünü devretmiyorsun. Millet yetki vermiş görevi yap diye. AK Partili kardeşlerime, hemşerilerime, dostlarıma bugün de sesleniyorum. Bakın 1994’te Sayın Cumhurbaşkanı aldığı oylarla çekişmeli yarışta İBB başkanı seçildiğinde tereddüt duyulmadan görev devredildi. 2002 yılında Türkiye genelinde seçim kazanıldı. Görev devredildi. Bu kadar net. Ben sizin adayınız olsaydım ne düşünürdünüz? Toplumun vicdanı bu kararı vermiştir. Elindeki yetkileri adaletten ve vicdandan uzak olarak kullananlara sesleniyorum. Bu milletin demokrasi ve sandığa olan inancına zarar vermeyin. Kararınızı verin işimize bakalım. Normalleşelim. İstanbul’un trafik, yoksulluk, işsizlilik ve eğitimle ilgili sorunları var. Siz uluslararası sorunlara bakın, ekonomiyle uğraşın, 25 yıl yönetirken iyi, kaybedince kötü mü oldu. Yapmayın. Yakışmıyor. Bugün Türkiye’nin çok büyük sorunu var ekonomi. Şirketler zor durumda.  Esas olan işinize bakın. İstanbul uda ehli yönetsin.”

“HAKKINIZI HELAL EDİN”

“Bu ülkede ve bu şehirde başaracak ve üretecek çok şeyleri olduğuna gençleri inandırmalıyız. Ayrımcılık yapmadan bir meselede kol kola olabilmeye başarabilmeliyiz.” diyen İmamoğlu,  ardından şu ifadeleri dile getirdi: “Bütün bunları Beylikdüzü’nde yaşattık, göreceksiniz İstanbul’da da yaşatacağız. İnancıyla, giyimi kuşamıyla, yaşamıyla herkes bizim hemşerimiz. Kimse kimseyi bu memleketin ve milletin parçası olmaktan ayıramaz. 10 yıllık siyasi yaşamını bu kente adamış birisi olarak, 5 yıldır belediye başkanı olarak hizmet etmekten onur duyan kardeşiniz olarak, sizden helallik istemeye geldim. Hakkınızı helal edin. Umuyorum sizlerle küçücük bir münakasa ve hatamız dahi olsa hem hakkınızı helal edin, hem sizden özür diliyorum. Allah bundan sonra da her koşulda vatandaşımla kucaklaşarak ve helalleşerek görevimi demokratik bir şekilde devretmeyi, oy versin vermesin herkesle güzel bir hasbıhal ederek yoluna devam etmeyi bu kardeşinize nasip etsin. Bu millet bağıran çağıran siyasilerden usandı. Size söz veriyorum, İstanbul’un her sokağında dolaşırken bu topluma sevgiyi, saygıyı, hürmeti, ahlaki ve vicdanı hatırlatacağım. Huzurun simgesi olmaya çalışacağım.”

“SARAÇHANE’DE BULUŞMAK ÜZERE”

İmamoğlu sözlerini şöyle tamamladı: “Beylikdüzü’nün güler yüzü hiç eksilmesin. Benim güler yüzümü lütfen hafızanızdan çıkarmayın. Bu yaşıma kadar kimsenin hakkını yemedim. Kimseye de hakkımı da yedirtmem. Son olarak sizlerden, çocuklarınızla birlikte Saraçhane’de buluşma konusunda söz istiyorum. Bu şehrin çocukları, kadınları, gençleri erkekleri artık kol kola olacağız. İBB makamı artık bir kişinin değil 16 milyonun olacak. Şeffaflıkla beraber bu sürecin en önemli parçası olacaksınız. Beylikdüzü’nü, sizleri çok seviyorum. Çalık başarılar diliyorum. Onu size emanet ediyorum. Saraçhane’de buluşmak üzere.”

“BU BAYRAĞI İMAMOĞLU’NDAN ALMAK BENİM İÇİN ONURDUR”

Beylikdüzü’nün yeni Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ise şöyle konuştu: “Bu bayrağı Ekrem İmamoğlu’ndan almak benim için onurdur. Yeni hayallerin peşinde bu kente hizmet için mücadele edeceğiz. Hedeflerimizi büyüttük ilçe sınırlarının dışına taşıdık. Kendimizle yarışmaya kararlı bir ekibiz. Bütün emeğimle Beylikdüzü’ne hizmet edeceğim. Sadece kentsel mekan ve parkları değil, insanların mutluluğunu da planlayacağız. İlham verici başarıya imza eden İmamoğlu, İstanbul ve İstanbullular için büyük bir şanstır. Ekrem başkan Önderliğinde hayalimizi gerçekleştirdik. Hiç kimse bu değişim ve dönüşüme kayıtsız kalamaz. 5 yıl önce Beylikdüzü halkı değişmeyi seçti. İmamoğlu ile birlikte 5 yıl önce bir hayal kurduk. Her kesimden insanımız bu hayalimize inandı. Var gücümüzle çalışıyoruz. Bu kent İmamoğlu ile birlikte modern bir hale geldi. Yeşil alanları, huzuru, çocukların kahkahalı arttı. Herkesin burada yaşamaktan mutlu olduğu bir kent haline dönüştü. Kentten kopuk ranta kurban olmaktan çıktı, İstanbul metropol hayatının bir parçası oldu. Herkese amasız eşit hizmet getireceğiz.”

 

 

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı