Haber Detayı
17 Ocak 2019 - Perşembe 15:43
 
YUSUF’UN YENİ HEDEFİ DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU
Esenyurt Belediyesi Spor Müdürlüğü’nün sağladığı imkânlarla Taekwondo sporuna başlayan ve 7 ay gibi kısa bir sürede hedeflediği Türkiye şampiyonluğunu elde eden 15 yaşındaki engelli sporcu Yusuf Yünaçtı, 5-7 Şubat tarihleri arasında Antalya’da yapılacak Dünya Para Taekwondo Şampiyonası’na hazırlanıyor.
SPOR Haberi
YUSUF’UN YENİ HEDEFİ DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU

Esenyurt Belediyesi’nce desteklenen engelli Teakwondocu Yusuf Yünaçtı, 10 Ocak’ta Ankara’da gerçekleşen Türkiye Para Taekwondo Şampiyonası’nda birincilik kürsüsüne çıkarak milli takıma girmeye hak kazandı.

Esenyurt Belediyesi Spor Müdürlüğü’nün sağladığı imkânlarla Taekwondo sporuna başlayan ve 7 ay gibi kısa bir sürede hedeflediği Türkiye şampiyonluğunu elde eden Yünaçtı, 5-7 Şubat tarihleri arasında Antalya’da yapılacak Dünya Para Taekwondo Şampiyonası’na hazırlanıyor.

“SPOR BENİ HAYATA BAĞLADI”

Küçük yaşta geçirdiği kazada iki kolunu kaybeden Yusuf Yünaçtı, insanların kendilerine imkan sunulduğunda neleri başarabileceklerinin en güzel örneklerden biri. Sporun kendisini hayata bağladığını ifade eden 15 yaşındaki Yünaçtı, duygu ve düşüncelerini şöyle anlattı: “Spora başladıktan sonra daha mutlu oldum, azmim arttı. Spor hayatıma Belediye Başkanımız Ali Murat Alatepe’nin önayak olmasıyla  Esenyurt Belediyesi’nin spor merkezlerinde başladım. Başkanımıza, antrenörlerime ve Spor İşleri Müdürlüğü’ne çok teşekkür ediyorum.”

 

 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı