Haber Detayı
22 Ocak 2021 - Cuma 10:54 Bu haber 1023 kez okundu
 
AZİZ SANCAR NOBEL PARKI BÜYÜKÇEKMECE'YE DEĞER KATIYOR
Mimaroba Büyük Atatürk Parkı’nda 17 bin metrekarelik alana inşa edilen “Prof. Dr. Aziz Sancar Nobel Parkı” Büyükçekmecelilere hizmet verecek. İlk Nobel Bilim Ödülüne layık görülen Türk doktor Aziz Sancar’ın adını taşıyan park içerisine kütüphane, kafe, amfi, yürüyüş ve tren yolları, dinlenme alanları ve süs havuzu bulunuyor.
YAŞAM Haberi
AZİZ SANCAR NOBEL PARKI  BÜYÜKÇEKMECE'YE DEĞER KATIYOR

Kişi başına düşen 123 metrekare yeşil alanıyla İstanbul’un örnek ilçeleri arasında yer alan Büyükçekmece, ilçedeki park ve sosyal yaşam alanlarıyla gözde bir kent olarak bilinmeye devam ediyor. Mimaroba Büyük Atatürk Parkı’nda 17 bin metrekarelik alana inşa edilen “Prof. Dr. Aziz Sancar Nobel Parkı” Büyükçekmecelilere hizmet verecek. İlk Nobel Bilim Ödülüne layık görülen Türk doktor, akademisyen, biyokimyager, moleküler biyolog ve bilim insanı Aziz Sancar’ın adının verildiği park içerisine inşa edilen kütüphane, kafe, amfi, yürüyüş ve tren yolları, dinlenme alanları ve süs havuzu Büyük Atatürk Parkı’nın zenginliğine zenginlik katacak.


“PARKA TÜM İSTANBULLULAR İLGİ GÖSTERİYOR”

Sosyal tesis ve parklara yalnızca Büyükçekmeceli değil İstanbullu vatandaşların da ilgi gösterdiğini söyleyen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Halkımızın buluşma noktaları sosyal tesisler ve parklar oluyor. Sosyal ve kültürel etkinliklerimizi parklarda ve sosyal tesislerde gerçekleştiriyoruz. Prof. Dr. Aziz Sancar Nobel Parkı inşaatı tamamlandığında Türkiye’nin örnek parkları arasında yer alacak” dedi.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı