Haber Detayı
02 Kasım 2020 - Pazartesi 19:18 Bu haber 2618 kez okundu
 
BEYLİKDÜZÜ’NDE BİN 502 KİŞİ SERTİFİKASINI ALDI
Beylikdüzü Belediyesi eğitim hamlelerine devam ediyor. Dünyanın önde gelen online eğitim platformu Coursera ile iş birliği yapan Beylikdüzü Belediyesi, aldığı kursları başarıyla tamamlayan bin 502 kişiye sertifikalarını takdim etti.
EĞİTİM Haberi
BEYLİKDÜZÜ’NDE BİN 502 KİŞİ SERTİFİKASINI ALDI

Beylikdüzü Belediyesi, aldığı online eğitim kurs hibesi ile dünyanın önde gelen online eğitim platformu Coursera ile büyük bir eğitim atılımı daha gerçekleştirdi. Yapılan iş birliğiyle binlerce kişiye, dünyanın en saygın üniversitelerinden eğitim alma imkanı sağlayan Coursera kursları, hem yurt içinde hem de yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarından yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Kayıtların başladığı 23 Eylül'den itibaren, “courserabeylikduzu.org” sitesini 10 milyon 681 bin 211 kişi ziyaret etti; 99 bin 614 kişi ise kayıt yaptırdı. Aktif 23 bin 631 öğrenci, uluslararası pek çok prestijli üniversiteden 59 bin 19 kurstan toplam 36 bin 962 saat ders alırken bin 502 öğrenci ise başarıyla kursları tamamlayıp sertifikalarına kavuştu.

 

Çalık: Eğitim Merkezli Çalışmalarımız Sürecek

 

Eğitimin her zaman öncelikleri olduğunu söyleyen ve pandemi döneminde online eğitimin öneminin bir kez daha anlaşıldığının altını çizen Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık "Coursera ile önemli ve özel bir işe imza attık. Sürecin tüm aşamalarını takip ediyoruz. Binlerce kişiye, dünyanın önde gelen üniversitelerinden eğitim alma fırsatı sunan nitelikli kurslara, vatandaşlarımız yoğun ilgi gösterdi. Eğitimi merkeze alan çalışmalara devam edeceğiz" ifadelerini kullandı

Kaynak: (Haber Merkezi) - Cadde Gazetesi Editör: Emrah Öztürk
Yorumlar
Haber Yazılımı